Vineri, 13 iunie

Ateliere/instalaţii/societate civilă/arhitectură/ecologie

15:00-16:00  Atelierul de înfrumuseţare interioară- Jonglerie cu Thea

15:00-18:00 Happy Color – Caravana cu jocuri – Micii cavaleri vânători de dragoni şi alte jocuri de exterior.

15:00-18:00 Magic Hands – Atelier de confecţionat semne de carte cu motive de pe ia din Ardeal

15:00-18:00 Salvaţi Copiii – Face Painting/Paper Toys/ Modelaj în lut

15:00-18:00 Sfera Timişoarei – Norul mobil, atelier liber şi creativ plin de cuvinte/Atelier de gastronomie, salata zburătoare

15:00-18:00 Ana Kun, Livia Coloji, Răzvan Cornici – Balamuc/loc de joacă ş-altele

15:00 – 18:00 Adela Opriş – Etapele vieţii – instalaţie din pantofi

15:00-18:00 Creionul Verde – Pictărim sticlos, pictură pe pahare din sticlă

15:00-16:30 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – Să ne mişcăm cu artă – atelier de dans pentru copii

15:00-18:00 Incubator107Timişoara-Construim cu voi. Punem pe roate maşina socializării

15:00-18:00 Verde pentru biciclete-Concurs de spart becuri prin pedalat/Treasure hunt

15:00-18:00 Palatul Copiilor-Atelier de modelaj cu Laura Teculescu

15:00-18:00 Ilie Duţă – Manifesto 7

15:00 – 20:00 Cărtureşti Pop-up Store – curtea Sinagogii din Cetate

15:00 – 23:00 Cărtureşti Pop-up Store – curtea Sinagogii din Cetate

16:00-18:00 Atelierul de înfrumuseţare interioară – Terapie prin scris cu Manu

16:30-18:00 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – Bunele maniere în mișcare – atelier de bune maniere pentru tineri şi adulţi

Dj Sets/Dans/Concerte

17:00-18:00 Ivilstrad, Dj Set

18:00-19:00 În postura de dansator/Postură muzicalitate în tango argentinian cu Silviu Guşat şi Cristina Daju/TangoVivo

19:00-20:00 Bibanu, Dj Set

Concerte – THEORY OF MIND, MOONLIGHT BREAKFAST

After Party – Tasteful Indiecency în Club Amplificat. Intrare liberă.

Sâmbătă, 14 iunie

Ateliere/instalaţii/societate civilă/arhitectură/ecologie

11:00-13:00/ 16:00-18:00 Words of  Race –Scrabble contest by Accenture

11:00-12:00 Arta în nori – Ne plimbăm cu trotineta

11:00-12:30 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – Să ne mişcăm cu artă – atelier de dans pentru copii

11:00-13:00 Arta în nori – Atelier (re)CreARTiv pentru copii

11:00-13:00 Atelierul de înfrumuseţare interioară – Astrologie cu Nico

11:00-13:00 Happy Color – Strategia Zen. Jucăm Kulami, Ignis şi alte jocuri “lemnoase”

11:00-13:00 Incubator107Timişoara – Lumânări decorative cu Claudia Gheţu

11:00-15:00 Palatul Copiilor – Atelier de modelaj cu Laura Teculescu

11:00-18:00 Magic Hands – Atelier de confecţionat semne de carte cu motive de pe ia din Ardeal

11:00-18:00 Verde pentru biciclete-Concurs de spart becuri prin pedalat/Treasure hunt

11:00-18:00 Salvaţi Copiii – Face Painting/Paper Toys/ Modelaj în lut

11:00-18:00 Sfera Timişoarei – Norul mobil, atelier liber şi creativ plin de cuvinte/Atelier de gastronomie, salata zburătoare

11:00-18:00 Ana Kun, Livia Coloji, Răzvan Cornici – Balamuc/loc de joacă ş-altele

11:00-18:00 Super Smooth Studio(Mimi Ciora&Mircea Popescu) – La capătul curcubeului

11:00-18:00 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – Plimbare prin orașul visurilor mele – atelier de pictură pentru copii

11:00-18:00 Timişoara Cycle Chic&Registrul de biciclete – Sesiuni foto Timişoara Cycle Chic/Timişoara Cycle Chic intervievează

11:00-18:00 Adela Opriş – Etapele vieţii – instalaţie din pantofi

11:00-18:00 Ilie Duţă – Manifesto

11:00-18:00 Atelierul rozz – Mobilier rozz

11:00-20:00 Cărtureşti Pop-Up Store în curtea Sinagogii din Cetate

11:00-23:00 Iris Photo Club – Once Upon  A Time – instalaţie

12:00-13:00 Timişoara Cycle Chic&Registrul de biciclete – Slow Bike Race

13:00-15:00 Atelierul de înfrumuseţare interioară – Wellness – Masaj cu Petru

13:00-15:00 Incubator107Timişoara – Pietre vii, pictură pe pietre cu Adrian Mihalcea-Suru

13:00-17:00 Incubator107Timişoara – Boardgames cu Tabla de joc

13:00-18:00 Origami No Yousei – Origami FUN

13:00-18:00 Creionul Verde – Tablouri aţoase

13:30-15:00 Timişoara Cycle Chic&Registrul de biciclete – Tutoriale securizarea bicicletei/Ghid achiziţionare antifurt

14:00-18:00 Adela Opriş – Mersul pe jos face pantoful frumos, atelier de pictură pe pantofi (doritorii să vină cu propria pereche de pantofi)

14:30-16:30 Incubator107Timişoara – Laboratorul din stradă, experimente şi maşinării stranii cu Plan0 Hackerspace

15:00-16:30 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – Bunele maniere în mișcare – atelier de bune maniere pentru tineri şi adulţi

15:00-16:30 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – Să ne mişcăm cu artă – atelier de dans pentru copii

15:00-16:30 Timişoara Cycle Chic&Registrul de biciclete – Pedalează cu o carte pe cap

15:00-17:00 Atelierul de înfrumuseţare interioară – Cercei în lut polimeric cu Theo

15:00-18:00 Happy Color – Lupta bobiţelor de fasole. Jucăm minunatul Copa

15:00 – 18:00 Atelierul de pufoşenii, confecţionare jucării din materiale cu Lia Rădoi

15:00-18:00 Ghirlanda decorativă mobilă cu Roxana Raluca Bucur

15:00-18:00 Palatul Copiilor – Atelier de arte textile cu Iluc Jivan Daniela

16:30-18:00 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – atelier de pictură pe basorelief pentru copii și adulți

16:30 – 18:00 Timişoara Cycle Chic&Registrul de biciclete – Slalom pe bicicletă…citind!

17:00-18:00 Atelierul de înfrumuseţare interioară –Jonglerie cu Thea

17:00-18:00 Arta în Nori – Arhitectura copilăriei – colaje şi tehnici mixte folosite într-un mod inedit.

Film/Dj Sets/Dans/Performance/Concerte

13:00-14:00  Momente muzicale în Sinagoga din Cetate – minirecital de  chitară, contrabas, violoncel şi percuţie cu elevii de la Liceul Ion Vidu: Vlad Brânda, Alex Cranciova, Ada Ştefan, Roxana Panciu, Florin Avram, David Mihai Popa

16:00-17:00  Pelicula Culturală – După-amiaza scurtelor suedeze, proiecţie de scurt-metraje (Sinagoga din Cetate)

17:00-18:00 Îmbrăţişare de tango şi dinamica mişcării – Silviu Guşat şi Cristina Daju/TangoVivo

18:00-19:00 Antonimul veneţian – performance cu Baczó Tünde, Alin State, CáriTibor(pian), Szabó J. Attila (violoncel)

19:00-20:00 Sensorship, Dj Set

Concerte – LIGHTS OUT, BLAZZAJ

After-party: Baba Dochia în Club Amplificat. Intrare liberă.

 

Duminică, 15 iunie

11:00-12:30 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – Să ne mişcăm cu artă – atelier de dans pentru copii

11:00 -13:00 Atelierul de înfrumuseţare interioară – Astrologie cu Nico

11:00-13:00 Happy Color – Hrană pentru minte, fără calorii. Jucăm Smart Cookies, Conezilla şi Banana Macho

11:00-13:00 Arta în nori – Reciclăm şi experimentăm – atelier de obiecte noi prin arta reciclării

11:00-18:00 Cărtureşti Pop-Up Store în curtea Sinagogii din Cetate

11:00-18:00 Super Smooth Studio(Mimi Ciora&Mircea Popescu) – La capătul curcubeului

11:00-18:00 Verde pentru biciclete-Concurs de spart becuri prin pedalat/Treasure hunt

11:00-18:00 Salvaţi Copiii – Face Painting/Paper Toys/ Modelaj în lut

11:00-18:00 Sfera Timişoarei – Norul mobil, atelier liber şi creativ plin de cuvinte/Atelier de gastronomie, salata zburătoare

11:00-18:00 Ana Kun, Livia Coloji, Răzvan Cornici – Balamuc/loc de joacă ş-altele

11:00-18:00 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – Plimbare prin orașul visurilor mele – atelier de pictură pentru copii

11:00-18:00 Timişoara Cycle Chic&Registrul de biciclete – Sesiuni foto Timişoara Cycle Chic/Timişoara Cycle Chic intervievează

11:00-18:00 Adela Opriş – Etapele vieţii – instalaţie din pantofi

11:00-18:00 Ilie Duţă – Manifesto

11:00-20:00 Cărtureşti Pop-Up Store în curtea Sinagogii din Cetate

11:00-23:00 Iris Photo Club – Once Upon  A Time – instalaţie

12:00 – 13:00 Programul pentru liceeni YouthBank se prezintă

12:00-13:30 Timişoara Cycle Chic&Registrul de biciclete – Slow Bike Race

12:00-13:30 Incubator107Timişoara – Întreţinerea bicicletei cu George Câmpan

13:00-15:00 Incubator107Timişoara – Brăţări cu foc cu Alina Suciu

13:00-15:00 Atelierul de înfrumuseţare interioară – Wellness – Masaj cu Petru

13:00-17:00 Incubator107Timişoara – Boardgames cu Tabla de joc

13:00-18:00 Origami No Yousei – Origami FUN

13:00-18:00 Creionul Verde – Cufărelele

13:30-14:00 Lecturi publice – On the Go

13:30-15:00 Timişoara Cycle Chic&Registrul de biciclete – Tutoriale securizarea bicicletei/Ghid achiziţionare antifurt

14:00-18:00 Adela Opriş – Mersul pe jos face pantoful frumos, atelier de pictură pe pantofi (doritorii să vină cu propria pereche de pantofi)

14:30-16:30 Incubator107Timişoara – Laboratorul din stradă, experimente şi maşinării stranii cu Plan0 Hackerspace

15:00-16:30 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – Bunele maniere în mișcare – atelier de bune maniere pentru tineri şi adulţi

15:00-16:30 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – Să ne mişcăm cu artă – atelier de dans pentru copii

15:00-16:30 Timişoara Cycle Chic&Registrul de biciclete – Pedalează cu o carte pe cap

16:30-18:00 Asociaţia Culturală Noua Acropolă – atelier de pictură pe basorelief pentru copii și adulți

16:30 – 18:00 Timişoara Cycle Chic&Registrul de biciclete – Slalom pe bicicletă…citind!

15:00-17:00 Atelierul de înfrumuseţare interioară – Cercei în lut polimeric cu Theo

15:00 – 18:00 Atelierul de pufoşenii, confecţionare jucării din materiale cu Lia Rădoi

15:00-18:00 Ghirlanda decorativă mobilă cu Roxana Raluca Bucur

15:00-18:00 Happy Color – Cursa maşinuţelor. Conducem cu grijă…pe tabla de joc. Ne jucăm Avanti şi alte jocuri „mobile”

17:00-18:00 Atelierul de înfrumuseţare interioară –Jonglerie cu Thea

Film/Dj Sets/Dans/Performance/Concerte

16:00-17:00 Concert Peregrinii

17:00-17:45 Dans şi muzică de tango – Silviu Guşat şi Cristina Daju/TangoVivo

17:50-18:10 – Dans clasic indian Odissi cu Antonia Rasovan

18: 15-19:00 – Alter Ego, teatru gestual-dans, Teatrul Liber Imago

19:00-20:00 – G-Man, Dj Set

Concerte: JazzyBit, MARIA RĂDUCANU&PEDRO NEGRESCU